KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15475103
*
nr 1547 5103
Hans Hamngren
(f. 1934), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 90/125, daterad 1975, öga. Bildmått: 28x37 cm, yttermått inklusive ram: 40x50 cm
Hans Hamngren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Västerås 1934.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 juni 2023
kl 20:42:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/6 20:18:56
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Hans Hamngren
Hans Hamngren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Västerås 1934.
Läs mer om Hans Hamngren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans hamngren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige öga
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:22
-
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:40
-
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:57
-
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:53
-
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:57
*
Hans Hamngren
Hans Hamngren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Västerås 1934.
Läs mer om Hans Hamngren
nr 1547 5103
Hans Hamngren
(f. 1934), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 90/125, daterad 1975, öga. Bildmått: 28x37 cm, yttermått inklusive ram: 40x50 cm
Hans Hamngren, svensk målare, tecknare och grafiker född i Västerås 1934.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 juni 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/6 20:18:56 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Hans Hamngren
Hans Hamngren, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i VästerÃ¥s 1934.Läs mer om Hans Hamngren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik hans hamngren svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige öga
-
4157 Etsning
Artur Bengtsson, Riddarhus kanalen. Signerad. Bild..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:22 -
4232 Etsning
Curt Hamne (f. 1943), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:40 -
4024 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 19:45
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 20:57 -
4089 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Söder. Signer..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:53 -
4044 Etsning
Rimer Cardillo (f. 1944), Uruguay. "Sunflower". Si..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 18:57